UUS KURSUS: Sissejuhatus hatha-jooga maailma, veebruar-aprill 2021

Kuuest moodulist koosneva kursuse käigus saab osaleja sissejuhatuse erinevatesse joogapraktikatesse ning vajaliku teoreetilise tausta. Jooga ei ole pelgalt joogaasendi sooritus, vaid palju avaram ja komplekssem õpetus, sisaldades lisaks füüsilisele joogaasendile hingamisharjutusi, meeletööd, lõdvestumistehnikaid, puhastusparktikaid ja palju muudki veel. Teemadering on lai. Milleks me seda kõike aga teeme? Et ikka tänapäevase kiire elutempo ja stressiga toime tulla, õppida ennast paremini märkama ning oma ellu tasakaalu tuua. Jooga ongi teadus sellest, kuidas end paremini tunda, olla rahulolevam ja õnnelikum.

Kursus toimub laupäevadel kell 12.00-14.00 järgmistel kuupäevadel: 13.veebruar, 20.veebruar, 6.märts, 13.märts, 27.märts, 10.aprill 2021. Toimumiskoht: Joogatuba, Loode 14, Tallinn, www.joogatuba.ee

Mooduli pikkus ja ülesehitus: 2 h, koosnedes praktilisest (u 90 min) ning teoreetilisest osast (u 30 min). Igas joogatunnis saab osaleja materjalid ning kohtumise lõpus paneme kirja harjutuskava, mida oleks võimalik kasutada iseseisvas praktikas.

Osalejate maksimaalne arv: 10

Kursuse maksumus: 96 EUR

Registreerimiseks: kirjuta inga@joogatuba.ee, lisainfo 56994102 (Inga)

KURSUSE ÜLESEHITUS:

I TUND, 13.veebruar

Sissejuhatus joogasse. Joogast üldiselt ja selle arenguloost, hatha joogast. Inimene kui tervik ning tema viis keha (joogafilosoofiast tuntud kui panchamaya kosha). Tunniks häälestumine ja harjutamise põhimõtted.

II TUND, 20.veebruar

Lõdvestumise kunst. Regulaarne lõdvestumine parandab tervist ja üldist heaolu. Mis on teadlik lõdvestus ning kuidas meie aju toimib, kui lõdvestuse ajal säilitame teadvelolu? Praktiseerime restroratiivset joogat ning tunni lõpetab juhendatud sügav lõdvestus (jooga-nidra).

III TUND, 6.märts

Hingamise tähtsus elus ja joogapraktikates. Mis on prana ehk eluvägi? Praktiseerime lihtsamaid jooga hingamisharjutusi (pranayama) ning hingamise ja liikumise ühendamist.

IV TUND, 13.märts

Jooga stressi leevendamiseks. Mis on stress, selle mõju organismile. Pikaaegse stressi esimesed ohumärgid ja võimalikud tagajärjed. Stress ja uneprobleemid. Praktikatunnis on harjutused suunatud seljapingete leevendamiseks ning seljalihaste tugevdamiseks.

V TUND, 27.märts

Jooga seedimise soodustajana. Teoorias tuleb juttu seedetulest (agni). Harjutused seedeelundkonna töö tõhustamiseks. Ülevaade hatha-jooga puhastuspraktikatest.

VI TUND, 10.aprill

Meditatsioon ja tasakaalus meel. Milleks mediteerida? Kuidas jooga selgitab meele tasakaalu ning ka seisundeid, kui meel on kõrvale kaldunud, kas siis sattunud stressi, depressiooni või ärevusseisundisse? Ülevaade peamistest meditatsioonitehnikatest, praktiseerime mitmeid lihtsaid meditatsiooniharjutusi, mida ka iseseisvalt võimalik sooritada.