Sügaval su hingesopis pesitsemas elujõud,

sa otsi seda elu.

On kalliskivi peitunud su kehas, selles mäes

sa leiukohta jõua.

Oo, rändaja, kui oled tema otsingul,

sa ära otsi teda väljast, vaata sissepoole ja ta leia.

Rumi

Uskumus kogu loodut läbistavast elujõust on aastatuhandeid vana, kandes erinevaid termineid: Indias prana, Hiinas qi, Tiibetis lung. Kevad on selline aeg, kus me näeme kõikjal elujõudu tärkamas: kasvavas murus, sädistavas linnus, õidepuhkevas taimes. Ent elujõud on ka midagi, mis toidab sügavuti meie kasvamist ja arenemist. Kui me õpime seda energiat kasutama, on see kui vastumürk kasvu takistavatele teguritele, mis meid jõuetusse või väsimusse viivad. Ent nii nagu taime kasvatamisel on oluline hool ja armastus, nii ka oma sisemise jõu arendamine nõuab teadlikke valikuid.

See retriit on selleks, et võtta endale aega ja tulla taas oma elusädeme ja -energiaga ühendusse. Kasvatada praktikatega elujõudu, et naastes oma igapäevatoimetustesse oleksime selgemad, rõõmsamad ja teadlikumad. Otsus oma elujõu eest hoolt kanda ei saa jääda üksnes pähe ja mõttetasandile. Oma elu elamine kirglikult ja elujõuliselt ei juhtu iseenesest. Tuleb tegutseda, ehitada üles seda toetavate praktikate süsteem, olla kahtlustevaba selles, mida teeme, ning vahel on vaja ka rutiinsust ja distsipliini, et seda kõike üleval hoida.

Ees on ootamas hommikused joogaharjutused elujõu äratamiseks, hingamispraktikad, taotlused ning meditatsioon, kevadised jalutuskäigud, mõtisklemiseks ja inspiratsiooniks loengud. Kellel soov, saab osa tiibeti meditsiini teraapiatest Silva Soobiku käe all, kes on Tiibeti Meditsiini Keskuse perenaine (teraapiad lisatasu eest ning aja kirjapanemine kohapeal).

PRAKTILINE INFO JA REGISTREERIMINE

Kes jooganädalavahetuse korraldab? – Inga Põldma, kes rõõmu ja tänuga jagab oma pikaaegset jooga- ja mediteerimiskogemust.

Kellele mõeldud? – Grupi suurus on maksimaalselt 16 inimest. Oodatud on nii kogenud joogatajad kui algajad, kes soovivad joogapraktikatega ennast turgutada, laadida, avastada ja mõtestada. 

Millal toimub? – 18.-21.aprillil 2024 (vaata ajakava allpool)

Toimumispaik ja olme? – Tiibeti Meditsiini Keskuses MEN LING Pärnumaal, Jõõpres.
Majutus on erinevates tubades. Peamajas on 5- ja 6-inimese toad, teraapiamajas on ööbimisvõimalus 2-le ning eraldi majas veel toake 4-le. Pakume praktikaid toetavat taimetoitu, 3 toidukorda päevas.

​Mida peab kaasa võtma? – Võta kaasa mõnusad riided mõtlus- ja joogasessioonideks, puhkehetkedel toas olemiseks ja kevadiste heitlike ilmadega õues viibimiseks. Võta kaasa kõik oma joogatarvikud (joogamatt, plokk, polster, silmapadi, ninakann, meditatsioonipadi, kerge tekk) või anna teada, kui sul on midagi puudu.

​Kuidas saab kohale? – Kohale saame transporti jagades, andes teada, kes vajab autokohta ja kes seda pakkuda saaks.

Kui palju maksab? – Osavõtupanus 290€. Koha tagab 90€ ettemaks (retriidist loobumise korral vähem kui 7 päeva enne retriiti see tagastamisele ei kuulu). Osavõtutasu sisaldab juhendusi, majutust ja toitlustust. 

Kuidas saab osaleda? – Registreerimiseks kirjuta premavat@gmail.com ning tasu ettemaks OÜ YAM-le hiljemalt 25.märtsiks (info ülekandeks siin).

AJAKAVA

Neljapäev, 18.aprill

15.00 Saabumine
16.00-18.00 Sissejuhatus retriiti. Joogatund
18.30 Õhtusöök
20.30-21.30 Pranayama. Jooga-nidra. Meditatsioon
22.00 Öörahu

Reede-laupäev, 19.-20.aprill

6.30 Äratus
7.15-9.15 Hommikujooga: Kriya, Asana, Pranayama
9.30 Teraviljajook ja energia-shot
11.00-12.30 Loeng “Elujõud”
13.00 Lõunasöök
Vaba aeg
16.00-18.00 Lõdvestav jooga
18.30 Õhtusöök
20.30-21.30 Meditatsioon
22.00 Öörahu

Pühapäev, 21.aprill

6.30 Äratus
7.15-9.15 Hommikujooga: Kriya, Asana, Pranayama
9.30 Teraviljajook ja energia-shot
11.00-12.30 Meditatsioon. Küsimuste ring. Kokkuvõtete tegemine
13.00 Lõunasöök
14.00 Tagasi koju
Namaste!